Moti sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme, mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të lëvizin nga 0 -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 6-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja.