Napoli marshon drejt titullit

Napoli vazhdon me fitore.

Ata mposhtën 2:1 skuadrën e Romës.

Pjesa e parë në këtë takim ishte interesante, me Napolin që ishin më të mirë.

Ishte Victor Osimhen që në minutën e 17’ ndëshkoi Romën.

Sulmuesi në formë i Napoli realizoi dhe i dha epërsinë Napolit.

Roma gjithashtu kishin mundësitë e tyre, por nuk arritën të shënojnë në pjesën e çar.

Kështu pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të Napolit.

Në 45 minutat e dytë ishte ekipi i Jose Mourinhos që arritën të barazojnë rezultatin.

Po rridhte minuta e 75’ kur Stefan El Sharawy shënoi për të çuar shifrat në 1:1.

Megjithatë Napoli arritën të rikthejnë epërsinë.

Në minutën e 86’ Giovanni Simone shënoi për rezultatin 2:1.

Me këtë barazim Napoli qëndron në vendin e parë me 53 pikë.

Roma në anën tjetër ngjiten në pozitën e gjashtë me 37 pikë.