Një gotë nga kjo pije në stomakun bosh përmison gjendjen e të gjithë organizmit

Një nga zakonet më të shëndetshme në mëngjes është pirja e ujit të ngrohtë me mjaltë në stomakun bosh.

Kjo pije përmirëson metabolizmin, zvogëlon oreksin, shkatërron urthin dhe gjithashtu ndihmon me problemet me kapsllëk.

Përveç kësaj, përdorimi i rregullt i kësaj pije në stomak bosh mund të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm.

Në vend të kafesë ngrohni 2 dl ujë, shtoni në ujë një lugë të vogël mjaltë dhe përzieni mirë.

Kur mjalti të jetë tretur plotësisht, pini këtë pije.

Uji duhet të jetë i vakët, por jo i nxehtë, sepse temperatura e lartë shkatërron të gjithë lëndët ushqyese dhe përbërësit e shëndetshëm të mjaltit.

Megjithatë, në rast se keni alergji, ulçerë stomaku, gastrit, reumatizëm, shmangni këtë pije ose konsultohuni me një mjek.