Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Duke gjykuar nga detajet e para, Astra e re mund të bëhet modeli më tërheqës.

Një nga elementët më të fortë të fondacionit të Opel që nga fillimi i tij në 1991, kur Kadett mori detyrën, sjell një kthesë të madhe në historinë e saj 30-vjeçare.

Brezi i gjashtë Astra është në derë, dhe kanë dalë pamjet se si mund të duket.

Dizajni origjinal nuk do të jetë e vetmja risi.

Për herë të parë, Opel po sjell modele të elektrizuara në Astra përmes dy hibrideve plug-in siç janë ato të ofruara tashmë nga shumë modele të Stellantis Group.

Për ata që janë të prirur për modele klasike, do të ketë një gamë të njohur prej një modeli 1.2 benzine dhe 1.5 dizel.

Siç kemi thënë tashmë, kopjet e para arrijnë në rrugë këtë vit dhe prodhimi është në zemër të Opel, në Rüsselsheim. /Telegrafi/