Përplaset treni në Nju Xhersi, dyshohet për shumë të plagosur dhe viktima

Nju Xhersi

Një tren është përplasur në një stacion në Hoboken të Nju Xhersit, dhe ka raportime për shumë të plagosur dhe viktima të mundshme.

Fotografitë e publikuara në media tregojnë për dëme serioze në stacion, ku shihen edhe grumbuj prej metalit dhe tullave.

Treni u përplas gjatë kohës së pikut, sot në mëngjes sipas orës lokale. Hoboken është shtatë milje larg nga New York. /MESAZHI/