Prishtina pëson humbje të thellë nga Barcelona

Mabetex Prishtina është mundur nga kampioni në fuqi Barcelona për ndeshjen e vlefshme në Ligën e Kampionëve.

Kampioni në stilin e vet, ka arritur që ta mposht Prishtinën lehtësisht dhe të vazhdojë tutje në fazën tjetër.

Me një rezultat të thellë 9-2, Barcelona ka arritur që ta mposht  Mabetex Prishtinën, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, këta të fundit nuk duhet të dorëzohen aspak sepse kanë filluar rrugëtimin e tyre për një kohë të shkurtër dhe e ardhmja po i pret përpara.