Rekord i ri rasteve me COVID-19, 1,009 qytetarë rezultojnë pozitivë dhe 2 të tjerë humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 6,784 testime, 1009 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se në 24 orët e fundit kanë vdekur dy person nga coronavirusi, ndërsa janë shëruar 82.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.881.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive është 4,416.