Salah dëshiron 500 mijë paund në javë në Liverpool

Mohamed Salah po kërkon 500 mijë paund për të nënshkruar një kontratë të re me Liverpoolin.

Marrëveshja aktuale e egjiptianit do të skadojë në vitin 2023, dhe Liverpool është i interesuar për t’ia vazhduar kontratën duke parë interesimin e shumë klubeve të tjera për të, shkruan footballinsider.

Salah ka thënë se është i hapur që të bisedojë për kushtet e kontratës, por ai dëshiron që së pari të bëhet lojtari më i paguar në klub.

Egjiptiani është transferuar te Liverpool nga Roma, në vitin 2017 për 42 milionë euro.