Shpërthim zjarri në Kullën Trump në Nju Jork

Një zjarr ka shpërthyer në Trump Tower në Nju Jork.

Fotot tregojnë tymin e zi që derdhet nga rrokaqiejt e Manhattan në në kullën 58 katëshe të Donald Trump të hënën në mëngjes.

Zjarri besohet të ketë filluar në çatinë e ndërtesës, ndërsa zjarrëzffikëset kanë shkuar në vendngjarje, përcjell albeu.com

Departamenti i Zjarrit i Nju Jorkut thotë se ka rënë rreth orës 7:00 të mëngjesit.

Raportet e pakonfirmuara thonë se zjarri ishte shkaktuar nga një kuti elektrike e vogël në çatinë e ndërtesës dhe se askush nuk u lëndua.