Shtohet konkurrenca për portierin Ramaj

Pas Arsenalit edhe dy skuadra tjera nga Premier League janë futur në garë për portierin Diant Ramaj.

Bëhet fjalë për Chelsean dhe Manchester Unitedin, ekipe që po synojnë transferimin e tij me të përfunduar edicioni aktual.

Mësohet se tri skuadrat angleze tashmë edhe zyrtarisht kanë shprehur interesim për 22-vjeçarin, i cili është pjesë e skuadrës së Ajaxit.

Tek Ajaxi janë të gatshëm ta shesin portierin Ramaj këtë verë dhe tashmë për kartonin e tij po kërkojnë të paktën 15 milionë euro. Skuadrat angleze pritet së shpejti të nisin negociatat me Ajaxin, pasi po e shohin porierin Ramaj si investim të qëlluar duke pasur parasysh paraqitjet e tij në kampionatin holandez.

Ramaj vitin e shkuar u transferua tek Ajaxi dhe deri më tani ka 26 paraqitje në të gjitha garat, ndërsa me ekipin nga Eredivisie ka kontratë deri në verën e vitit 2028.

Para se t’i bashkohej Ajaxit, Ramaj karrierë ka bërë edhe te Eintracht Frankfurti e Heidenheimi në Gjermani. Ai ka luajtur për gjeneratat e reja të Gjermanisë dhe po e pret ftesën nga ekipi A, ndonëse është kontaktuar edhe nga Kosova e Shqipëria.