Sot dita më e nxehtë e muajit

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta.

Parashihet të jetë dita më e nxehtë e këtij muaji.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi deri 4m/s .