Sulm ndaj policisë në Paris, nje polic dhe sulmuesi te vdekur

Një sulm është kryer kundër policisë në një prej bulevardeve kryesore në Champs Elysees, në kryeqytetin e Francës, Paris, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të televizionit BFM mësohet se nga sulmi janë plagosur rëndë dy policë, si dhe sulmuesi është vrarë në ngjarje.

Ndër të tjera është vënë në dukje se bulevardi është mbyllur për qarkullimin e automjeteve, si dhe policia ka kërkuar nga qytetarët që të qëndrojnë larg rajonit.