Talenti shqiptar nënshkruan me Veronan

Marash Kumbulla, 17-vjeçari shqiptar, ka kaluar nga ekipet e moshave të Veronës në ekipin e parë, teksa ka nënshkruar deri në vitin 2020.

Mbrojtësi qendror, është zyrtarizuar nga klubi italian dhe tashmë ai do të nisë një karrierë si profesionist, teksa ka nënshkruar kontratën e parë.

Sezonin e shkuar ai është aktivizuar me të rinjtë në 21 takime, duke gjetur edhe dy herë rrugën e rrjetës. Veçse në mbrojtje, Kumbulla luan edhe si mesfushor qendror.