Top 20 më të mirët dhe të dobëtit në Serie A për javën e katërtë

TuttoMercatoWeb ka vazhduar ‘Top 20’ në Serie A.

Listës më të mirëve i prin Paulo Dybala, i ndjekur nga Fabio Quagliarella dhe Ciro Immobile.

Ndërsa më i dobëti në Serie A për javën e katër ishte, Nenad Tomovic, më poshtë keni listën e plotë:

Top 20 më të mirët:

1 – Paulo Dybala (Juventus) 7,75

2 – Fabio Quagliarella (Sampdoria) 7,17

3 – Ciro Immobile (Lazio) 7,13

4 – Edin Dzeko (Roma) 7

5 – Dries Mertens (Napoli) 7

6 – Milan Skriniar (Inter) 7

7 – Mauro Icardi (Inter) 6,88

8 – Lorenzo Insigne (Napoli) 6,88

9 – Manuel Lazzari (Spal) 6,88

10 – Gaston Ramirez (Sampdoria) 6,83

11 – Daniele Baselli (Torino) 6,75

12 – Ivan Perisic (Inter) 6,75

13 – Adem Ljajic (Torino) 6,75

14 – Arlind Ajeti (Crotone) 6,75

15 – Rodrigo Palacio (Bologna) 6,75

16 – German Pezzella (Fiorentina) 6,75

17 – Radja Nainggolan (Roma) 6,67

18 – Aleksandar Kolarov (Roma) 6,67

19 – Allan (Napoli) 6,63

20 – Valter Birsa (Chievo) 6,63

Top 20 më të dobëtit:

20 – Miguel Veloso (Genoa) 5,5

19 – Marten de Roon (Atalanta) 5,5

18 – Danilo Cataldi (Benevento) 5,38

17 – Massimo Coda (Benevento) 5,38

16 – Santiago Gentiletti (Genoa) 5,38

15 – Martin Caceres (Hellas) 5,38

14 – Diego Laxalt (Genoa) 5,38

13 – Davide Faraoni (Crotone) 5,33

12 – Seko Fofana (Udinese) 5,33

11 – Alberto Paloschi (Spal) 5,33

10 – Domenico Berardi (Sassuolo) 5,33

9 – Alfred Duncan (Sassuolo) 5,25

8 – Diego Falcinelli (Sassuolo) 5,25

7 – Alex Berenguer (Torino) 5,17

6 – Alex Ferrari (Hellas) 5,13

5 – Bruno Zuculini (Hellas) 5

4 – Thomas Heurtaux (Hellas) 5

3 – Nicolas (Hellas) 4,83

2 – Samuel Souprayen (Hellas) 4,63

1 – Nenad Tomovic (Chievo) 4,5