United barazon me Burnleyn

Manchester United ka dështuar në shtëpi.“Djajtë e Kuq” barazuan me Burnleyn, 2:2.

Golat për mysafirët i realizuan Barnes dhe Defour.Ndërkohë, për vendësit dy herë shënoi Lingard, madje golin e dytë në minutat shtesë.United mbetet në vendin e dytëm e 43 pikë, 13 më pak se City që është në vendin e parë me një ndeshje më pak të zhvilluar.