Vdes një vajzë në Prishtinë, bie nga ndërtesa

Një femër e moshës 34-vjeçare ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga ndërtesa e banesës, konkretisht afër shkollës “Xhemajl Mustafa”.

Ajo ka ndërruar jetë menjëherë pasi ka rënë nga kati i asaj banese. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Në vend të ngjarjes ka dalë policia dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës”, tha ajo.

Deri më tani sipas Ahmetit, nuk ka detaje tjera për motivet e këtij rasti./