Zyrtare: Cassano shkon në Verona

Antonio Cassano është bërë me skuadër të re. Ylli italian është transferuar te skuadra e Hellas Veronas dhe do ta bartë numrin 99.

34-vjeçari ka luajtur në shumë skuadra italiane, ndër to ishin: Milan, Inter, Roma, Bari. Së fundi ishte pjesë e Sampdoria-s ku zhvilloi afro 30 paraqitje.