Ja si do duket iPhone 10

Vitin që vjen shënohet 10 vjetori i iPhone dhe të gjitha hamëndësimet tregojnë për një dizajn të ri.
Këtë muaj, kemi dëgjuar se smartphone i ri do vijë me një sipërfaqje në të madhe ekrani dhe në anë do jetë i përbërë nga çeliku.

-Ky nuk do jetë një model “S” i iPhone 7
MacRumors pa një raport nga një analist në Barclay që thoshte se Apple nuk do e prodhojë modelin “S” të iPhone 7 këtë vit.
Meqenëse ky vit është përvjetori i 10-të i Apple, nuk do çuditeshim nëse kompania e njohur botërisht do lanconte produktin e saj më të rëndësishëm.

this-will-not-be-an-s-model-of-the-iphone-7

-Sipërfaqja e ekranit nuk do ketë kufizime anësore
Thashethemet që iPhone 10 do kishte një ekran pa kufizime anësore, u hodh nga John Gruber, bloger i Apple, i cili deklaroi se iPhone 10 nuk do kishte skelet anësor dhe ekrani do ishte shumë i gjerë.

iphone-8

-Do jetë i përbërë nga xhami dhe kornizë alumini
Një raport nga analisti i Apple Ming Chi Kuo, i vili shpesh parashikon produktet e reja të Apple, tha se iPhone 10 do jetë prej xhami. Kështu që mund të jetë i ngjashëm me iPhone 4 dhe 4S, të cilët kanë të dy mbështjellëse xhami.

it-will-mostly-be-made-of-glass-with-an-aluminum-frame

-Do ketë një model të veçantë më të madh
Një raport nga Kuo thotë se Apple do lancojë një model te teknologjisë së lartë me një ekran 5.8 inch krahasuar me modelet Plus, ekranet e të cilëve janë 5.5 inch.
Deklaroi gjithashtu se do kishte një kornizë çeliku dhe jo alumini, i cili përdoret më shumë në smartphone.

there-will-be-a-third-high-end-model-with-a-larger-screen-with-a-stainless-steel-frame

-Butoni Home do jetë i padukshëm
Gruber deklaroi se butoni Home, i vetmi në ekranin e smartphone nga Apple që përdor dhe shenjën e gishtit për të shkyçur telefonin do futet brenda panelit të xhamit duke e bërë të padukshëm.
Kohëve të fundit, gjiganti i teknologjisë kineze Xiaomi lancoi disa telefona me të njëjtën teknologji që përshkroi Apple dhe kjo na jep një ide si do jetë pak a shumë iPhone 10.

iPhone-7-Change-Home-Button

 

-Do ketë ekran të mrekullueshëm
Thuhet se ekrani i iPhone 10 do ketë një ekran AMOLED, ku pamjet duken shumë herë më bukur se në LCD që përdorin telefonat e tanishëm.

it-will-have-an-incredible-screen

-Do karikohet me WiFi
Së fundmi një raport i The Barclays thotë se Apple po kërkon zgjidhjen e telefonit të ri, që do karikohet me WiFi.

it-will-have-wireless-charging

-Nuk do ketë vend për kufje
Meqenëse iPhone 7 nuk e ka një të tillë, sigurisht që as iPhone e të ardhmes nuk do e kenë.

it-wont-have-a-headphone-jack

-Modeli i vogël nuk do ketë dy lente për kamera si iPhone 7
Ming chi Kuo beson se kamera me dy lente do jetë një tipar i veçantë për modelet e reja nga Apple./tvklan.al

the-smaller-model-will-not-get-the-a-dual-lens-camera-like-the-iphone-7-plus