Aksident fatal në Lipjan, vdes një person

Tri vetura, në rrethana të panjohura janë përfshirë në një aksident komunikacioni në fshatin Qallapek të Lipjanit.

Si pasojë e aksidentit ngasësi i njërës veturë ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe nga lëndimet e marra ka ndërruar jetë.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e 25 dhjetorit. Lëndime trupore kanë pësuar edhe njëri nga drejtuesit dhe një pasagjer të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar në shtëpi.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion./