Aksidentet brenda 24 orëve, një i vdekur dhe mbi 30 të lënduar

Një aksident me pasoja fatale, 31 me persona të lënduar dhe 55 të tjera me dëme materiale është bilanci i 24 orëve të fundit, transmeton Indeksonline.

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas tetë ditëve që ka nisur punën “Task Forca” për parandalimin e aksidenteve fatale, ka ardhur aksidenti i parë me pasoja fatale.

Sipas policisë, numri i gjobave në trafik sërish ka përsuar rritje ku brenda 24 orëve janë ndëshkuar gjithsej 1855 persona.