Arsenali vazhdon me fitore

Skuadra e Arsenalit ka vazhduar me fitore edhe në Ligën e Kampionëve.

Topcinjtë arritën që me rezultat të lartë 6 me 0 të mposhtin Ludogoretsin në xhiron e tretë të fazës së grupeve.

Golat për ekipin e Wengerit i realizuan: Ozil (3), Sancezh, Walcott dhe Chamberlain.

Me këtë fitore Arsenali kryeson grupin A me shtatë pikë, aq sa ka edhe Paris Saint-Germain që mposhti Baselin 3 me 0.