Barca barazon, nuk shfrytëzon gabimin e Realit

Derbi i xhiros së pestë në La Liga mes Barcelonës dhe Atleticos përfundoi me barazim 1 me 1.

Në “Camp Nou”, ndeshja ishte mjaftë e zjarrtë me raste nga dy skuadrat, por që shënuan vetëm nga një gol secila.

Në minutën e 41-të, Ivan Rakitic shënoi për 1 me 0, duke quar kështu skuadrën katalunase në pushim me rezultat pozitiv.

Megjithatë, gjatë pjesës së dytë, saktësisht në minutën e 61-të, i sapo inkuadruari në lojë Correa barazoi shifrat në 1 me 1.

Me këtë barazim, Barcelona mbetët në pozitën e tretë me dhjetë pikë ndërsa Atletico ngritët për tre pozita në të katërtin me nëntë pikë.