Barca vë rekord në Champions League

Barcelona ka vënë një rekord të ri në Champions League në ndeshjen e fundit të grupit kundër Borussia Moenchengladbach.

Ata kanë bërë pasime brenda lojës më shumë se çdo skuadër tjetër në histori të kësaj gare.

Përveç që kanë përfunduar si lider i Grupit C me fitoren 4:0, ata kanë bërë 993 pasime në fushën e Camp Nou.

Kjo është shifra më e madhe e pasimeve që nga sezoni 2003-04, kur dhe ka filluar ky rekord.

Rekord këtë sezonë ka thyer portieri Marc-Andre ter Stegen që kishte kompletuar 51 nga 62 pasimet e tij kundër Athletic Bilbao.