Barcelona deklason Gijonin

Barcelona ka shkatërruar Sporting Gijonin në kuadër të xhiros së gjashtë.

Blaugranët kanë mposhtur 0:5 Gijonin në udhëtim.

Neymar me dy gola, Suarez, Turan dhe Rafinha me nga një, ishin realizatorët në fitoren e Barcelonës.