Barcelona e merr një lajm shumë të keq pas fitores 6:1

Bëhet fjalë për Nelson Semedon, i cili pësoi një dëmtim në këmbën e majtë dhe sipas analizave të para, pritet të mungojë të paktën 4 javë.

Barcelona në fitoren 6-1 kundër Gironës, pagoi golat e shumtë që shënoi duke konfirmuardëmtimin e rëndësishëm në mbrojtje.

Bëhet fjalë për Nelson Semedon, i cili pësoi një dëmtim në këmbën e majtë dhe sipas analizave të para, pritet të mungojë të paktën 4 javë.

24-vjeçari u dëmtua në minutën e 85-të, por Valverde i kishte kryet të gjitha zëvendësimet.

Më herët u dëmtua edhe mbrojtësi tjetër Pique, por për këtë të fundit nuk ka asgjë serioze.