Barcelona mposht Sevillën

Barcelona ka mposhtur Sevillan me rezultat 2-1.

Të dy golat për katalanasit i shënoi sulmuesi spanjoll, Paco Alcacer.

Goli i parë u shënua në minutën e 23-të.

Në pjesën e dytë Sevilla barazoi me anë të Pizarros.

6 minuta më vonë Barcelona riktheu epërsinë me golin e dytë të Alcacer dhe të fundit në ndeshje.