Barcelona pëson humbje nga Celta Vigo

Barcelona është mposhtur nga Celta Vigo me rezultat 4-3.

Për Celtan shënuan Sisto (22’), Aspas (31’), Hernanez (77’) si dhe një autogol i Mathieu në minutën e 33-të.

Për Barcelonën dy gola i shënoi qendërmbrojtësi Pique (58’ dhe 87’) dhe nga penalltia Neymar në minutën e 64-të.