Barcelona shkatërron Deportivon

Deportivo La Coruna është treguar kundërshtar i padenjë për Barcelonën në ‘Camp Nou’ në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në La Liga.

Barcelona ka mposhtur 4:0 Deportivo La Corunan.

Puna e fituesit u vendos në pjesën e parë, kur katalanët shënuan tre gola.

Rafinha shënoi dy herë në minutat 21’ dhe 36’, ndërsa Suarez trefishoi duke shënuar në minutën e 43’.

Në pjesën e dytë u shënua vetëm një gol, dhe ai erdhi nga Lionel Messi’, që pas tre javësh jashtë fushave, rikthehet me gol, dhe atë pas tre minutash në fushë.