Bayern Munich forcon kreun, befasohet Dortmundi

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Eintracht Frankfurtit në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës.

Bavarezët në ‘Alianz Arena’ kanë mposhtur 3:0 Enitracht Frankfurtin.

Lewandowski me dy gola, dhe Costa me një, ishin realizator për Bayernin.

Humbje këtë xhiro ka pësuar Borussia Dortmund, që është mposhtur në udhëtim te Hertha Berlin me rezultat 2:1.