Bayerni dhe Atletico Madrid sigurojnë kualifikimin

Skuadra e Bayern Munchen dhe Atletico Madrid me fitore kanë siguruar kualifikimin tutje për në Ligën e Kampionëve edhe pse kanë mbetur edhe dy ndeshje.

Gjermanët fituan në Holandë ndaj PSV-së me rezultat 2-1, me golat e Robert Leëandoëskit.

Kurse, spanjollet mposhtën në fund me Rostovin me rezultat 2-1. Golat e fitores i shënoi, Antonio Griezmann.

Me këtë fitore dy skuadrat siguruan kualifikimin, edhe pse kanë mbetur dy ndeshje deri në fund.