Bayerni i fortë për Arsenalin

Bayerni i Munichut e ka deklasuar Arsenalin.

Gjermanët fituan me rezultat të thellë, 5:1.

Golat për ekipin e Carlo Ancelottit i shënuan Arjen Robben, Robert Lewandowski, Thomas Muller dhe Thiago Alcantara (2).

Ndërkohë, për anglezët shënoi Alexis Sanchez nga penalltia.