Benzema kundërshtar i Ronaldos

Dje zyrtarisht, Karim Benzema u largua nga Reali.

Vetëm një ditë pas ai ka nënshkruar disa dokumente për transferimin e tij në Arabi në ekipin e Al Ittihad.

Kontrata e Benzemas do të zgjas deri në vitin 2025, me pagë afër 200 milion euro në vit me marrëveshje komerciale dhe përfitime të përfshira në këtë numër.