Benzema në “radarin” e Arsenalit

Arsenali po planifikon që ta huazojë sulmuesin e Al-Ittihadit, Karim Benzema.

Topçinjtë po duan që ta përforcojnë fazën e sulmit dhe kanë nevojë dëshpërimisht për një qendërsulmues.

Kështu, si emër ka dalë Benzema i cili po përflitet se do që të largohet nga Arabia pak muaj pasi ka shkuar atje.