Masat e reja? Flet ministri Vitia

0
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë sot se janë duke e bërë një vlerësim të përgjithshëm të situatës epidemiologjike në vend, të...

Pesë anëtarë të familjes Basha humbin jetën nga Covid-19

0
Pesë anëtarë të familjes Basha nga Koretini i Kamenicës kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur...

Ministria kundër kërkesës për largimin nga puna të mësueses me mbulesë

0
Ka disa ditë që përmes një vendimi, Këshilli Drejtues i shkollës “Flamuri i Arbërit” në Suharekë, po pretendon se ka shkarkuar nga puna mësuesen...

Kryeimami Sahiti: Respektojmë vendimin e Qeverisë, por për mbylljen e xhamisë duhet të marrë...

0
Kryeimami i Bashkësisë Islame në Kosovë (BIK), Vedat Sahiti, tha se respektojnë masat  për parandalimin e përhapjes së Covdi-19 të vendosura nga Qeveria. Po...

Doli kundër mësimdhënëseve me shami, Bahtiri shkarkon drejtorin e Arsimit në Mitrovicë

0
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka njoftuar se ka liruar nga detyra drejtorin e Arsimit, Ismet Ferizi, për një deklarim të cilin...

Pesë dëshmitarë intervistohen për rrahjen e punëtorit nga Ramush e Daut Haradinaj, rasti përfundon...

0
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe vëllau i tij, Daut Haradinaj, që është deputet i AAK-së, po dyshohen për rrahjen e një punëtori të...

Kush ishte Adem Jashari? (Foto)

0
Dita e 28 nëntorit përveç se është dita e shpalljes së Pavarsisë së Shqipërisë është edhe ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jasharit. Ndërsa, për...

Audio-incizimet: Visar Duriqi i Insajderit negocion artikuj me njeriun që e quan “agjent rus”

0
Në një bisedë telefonike që sot e publikoi media online “Shqip.com” pretendohet se dëgjohet gazetari i medias “Insajderi.org” dhe autori i emisionit “InDoks”, Visar...

Gjenden baktere vdekjeprurëse në restorantin ku dyshohet se u helmua gruaja që vdiq në...

0
Një grua ka vdekur në QKUK këtë të hënë. Ajo ishte duke u trajtuar aty qe një muaj. Familja e saj po e fajëson...

Gjendet i vdekur në afërsi të Hanit të Elezit, burri i zhdukur nga Vitia

0
Në afërsi të Hanit të Elezit është gjetur pa shenja jete Heset Rrahmani që ishte zhdukur që nga 14 janari. Jozyrtarisht mësohet se viktima është...