Sot votohet projektrezoluta për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së

0
Kuvendi i Kosovës dje mbajti një seancë të jashtëzakonshme ku në rend të ditës ishte debati parlamentar për vlerat e UÇK-së. Në fund të...

Liderët e Kosovës injorohen nga homologët botërorë

0
Lidershipi kosovar vazhdon të përballet me izolim ndërkombëtar. Pritjet e organizuara shtetërore për presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Isa Mustafa, si dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli nga...

Pacolli: Këta njerëz nuk e meritojnë besimin e qytetarëve

0
Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, në prag të shënimit të 10-vjetorit të themelimit të partisë së tij, ka vlerësuar lart...

Rezolutat e Kuvendit për raportet me Serbinë, nuk po kanë efekt

0
Kuvendi i Kosovës viteve të fundit përmes disa rezolutave ka tentuar që ta mbrojë interesin e vendit në raport me Republikën e Serbisë dhe...

“Korrupsioni nuk luftohet nga të korruptuarit”

0
Korrupsioni vazhdon të mbetet kanceri i shtetit të Kosovës, raporton KTV. Ky fenomen, sipas ambasadorit amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, nuk mund të eliminohet lehtë,...

Polemika të ashpra në seancën për mbrojtjen e luftës së UÇK-së

0
Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar seancën e jashtëzakonshme me temën “Mbrojtja e vlerave të luftës së UÇK-së”, e thirrur nga Partia Demokratike e Kosovës,...

Ramiz Kelmendi emërohet zëvendëskryeministër

0
Qeveria e Kosovës bën të ditur se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ramiz Kelmendit në postin...

Latif Gashi lirohet nga burgu

0
Ish-deputeti i PDK-së, Latif Gashi është lirar nga burgu i Smrekonicës në bazë të vendimit të Panelit për Lirim me Kusht. Lajmin për ...

Kocijançiq: Nuk jemi në dijeni që Prishtina ka vënë kushte të reja për dialog

0
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme, Maja Kocijançiq, ka thënë se Komisioni Evropian nuk është informuar për dokumentin e Prishtinës në...

Delawie: Duhet të luftohen njerëzit e krimit

0
Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka deklaruar se njerëzit e krimit dhe korrupsionit duhet të luftohen. Delawie në tryezën e Institutit të Kosovës për Drejtësi, me...