Beqiri: Projektligji për Trepçën të mos na ndajë në etni dhe parti

0
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se projektligji për Trepçën simbolizon shumë çka për qytetarët dhe shtetin e Kosovës. Sipas tij,...

Mustafa prezanton projektligjin për Trepçën, e quan jetik

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka prezantuar para deputetëve projektligjin e ri për Trepçën. Mustafa e ka konsideruar këtë projektligj si jetik për Trepçën, duke...

Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe, kundër projektligjit për Trepçën

0
Lëvizja Vetëvendosjes dhe Lista Serbe kanë kundërshtuar propozimin e shefit të grupit parlamentar të LDK-së, që projektligji për Trepçën të jetë pikë e rendit...

Ymeri: Projektligji nuk e shpëton Trepçën

0
Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në një publikim të vetin në Facebook, ka bërë shumë vërejtje në Projektligjin për Trepçën që sot priret të...

AAK dhe Nisma kërkojnë ndërprerjen e dialogut me Serbinë

0
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Qeverisë së udhëhequr nga Isa Mustafa të mos eksperimentoj me temat që s’kanë të bëjnë...

Hasani: Mos i helmoni fëmijët me alkool e duhan

0
Zyra e Rinisë Evropiane të Kosovës ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë që të shtojë aktivitetin e saj në mbrojtjen e fëmijëve nga blerja...

Serbët e Veriut sërish bllokojnë rrugët me protesta kundër ligjit për Trepçën

0
Serbët e Veriut të Kosovës, e kanë bllokuar rrugën kryesore Prishtinë – Rashkë. Ata sërish kanë protestuar në Rudare afër Zveçanit, kundër ligjit për Trepçën...

Thaçi në Vjenë me homologët e tij nga rajoni diskuton për integrimin e Ballkanit

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të udhëtojë sot për në Austri, me ftesë të Lëvizjes Paneuropa, e cila këtë vit shënon...

Opozita sot në Kuvend, pavarësisht vërejtjeve në Projektligjin për “Trepçën”

0
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancën plenare ku pikë e rendit të ditës do të jetë edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit...

“Trepça” mbledh në takim urgjent serbët e veriut

0
Për shkak se Projektligji për Trepçën do të hidhet sot në votim në Kuvend është paralajmëruar mbajtja e një takimi urgjent ...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...