Me dy orë vonesë nis seanca për demarkacionin

0
Me dy orë vonesë ka nisur seance plenare e Kuvendit, në të cilën është paraparë të jetë në rend dite çështja e demarkacionit. Seanca plenare...

Policia konfiskon 60 çanta me koktej molotovi

0
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë një operacioni për parandalimin e veprimeve të kundërligjshme, gjatë një bastisje me urdhër edhe të organeve kompetente,...

Nis protesta kundër demarkacionit

0
Një pjesë e protestuesve, të cilët janë mbledhur për të kundërshtuar demarkacionin me Malin e Zi, janë zhvendosur prapa ndërtesës së Kuvendit të Kosovës,...

BE kërkon që protesta të jetë paqësore dhe debati në Kuvend i qetë

0
Bashkimi Evropian ju ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve të protestës së sotme që të angazhohen për një ambient të qetë gjatë debatit dhe...

Zyrtare: Lista Serbe nuk merr pjesë në seancën e demarkacionit

0
Lista Serbe ka marr vendin që mos të jetë e pranishme në seancën e sotme, ku pritet të bëhet ratifikimi i Marrëveshjes ndërmjet Kosovës...

Takim urgjent i Kadri Veselit me Isa Mustafën

0
Pika e rendit të ditës sa i përket ratifikimit të marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, e cila pritej të dilte sot në...

Policia blindon Qeverinë dhe Kuvendin

0
Qindra pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë marshuar drejt sheshit “Skënderbeu” pranë Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës. Në sheshet kryesore të Prishtinës, “Skënderbeu” dhe “Ibrahim...

Sot votohet për demarkacionin me Malin e Zi

0
Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet sot në një seancë plenar në të cilën do të shqyrtojë Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...

Vetëvendosje: Policia e grupe anonime gjatë gjithë natës janë angazhuar jashtëligjshëm kundër VV

0
Lëvizja Vetëvendosje njoftoi se gjatë gjithë natës policia dhe grupacione të panjohura janë angazhuar në një fushatë pa precedent bastisjesh dhe shpifjesh kundër Vetëvendosjes. Vetëvendosje...

Mustafa: Pakoja e Ahtisaarit s’është Bibël, e as Kur’an, por duhet të respektohet

0
Kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha të enjten se e vlerëson shumë opinionin e profesorit Marc Weller dhe është i vetëdijshëm që Pakoja e...