New York, zhduket studentja muslimane që u sulmua në metro

0
Adoleshentja muslimane e cila ishte viktimë e një sulmi të urrejtjes më herët gjatë këtij muaji në metro të qytetit është zhdukur prej dy...

“Fshati im kundërmonte nga kufomat e djegura”

0
Muhamed Rashidi, mësimdhënësi i medresesë në Mijanmar, i cili është strehuar në Bangladesh pas sulmeve të ushtrisë së Mijanmarit, tha se ushtarët kanë sulmuar...

OKB me tone të buta ndaj masakrimit të muslimanëve në Mijanmar: Mijanmari të ndërpresë...

0
Kombet e Bashkuara i kanë bërë thirrje ushtrisë së Mijanmarit që të shmang përdorimin e tepruar të forcës në shtetin e trazuar Rakhine që...

Turqia fillon reciprocitetin ndaj diplomatëve gjermanë

0
Gjermanisë i është dhënë përgjigja për shkeljen e normave të sjelljes diplomatike. Ndaj zyrtarëve gjermanë nëpër aeroporte dhe pikat e kalimit kufitar në Turqi kanë...

Izrael, shtyhet votimi i projektligjit për “kufizimin e ezanit”

0
Është shtyrë përsëri votimi në Parlamentin e Izraelit (Knesset) për projektligjin i cili parashikon ndalimin e thirrjes së ezanit nga altoparlantët, raporton Anadolu Agency...

Civilët e Halepit thirrje për ndihmë

0
Civilët e Halepit të cilët ndodhen nën bombardimet intensive të regjimit të Asadit, forcave ruse dhe militantëve shitë të mbështetur nga Irani, bëjnë thirrje...

Tërmet në Indonezi, 97 të vdekur

0
Pasi ekipet e shpëtimit nën rrënoja kanë nxjerrë edhe dhjetë kufoma, numri i të vdekurve gjatë tërmetit i cili të mërkurën goditi Indonezinë është...

Suedia ka nevojë për 64 mijë emigrantë në vit

0
Suedia në ka nevojë për 64.000 emigrantë në vit për të parandaluar rënien e rritjes ekonomike, e cila mund të shkaktohet nga mungesa e...

Sulme ajrore në Idlib dhe Halep, të paktën 29 të vrarë

0
Të paktën 29 persona e kanë humbur jetën në sulmet ajrore të ndërmarra nga avionët luftarakë të ushtrisë së Sirisë në rajonet nën kontrollin...

Greqi, gjykata vendos për ekstradimin e 3 puçistëve

0
Gjykata e Apelit në Greqi ka vendosur për ekstradimin për tre nga ushtarët e arratisur në Greqi gjatë tentativës për grusht shteti nga organizata...