Maqedonci takon kreun e KFOR-it, bisedojnë për ruajtjen e kufirit

0
Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedoni, ka zhvilluar një takim me komandantin e KFOR-it, Gjeneralmajor Ozcan Ulutash. Siç njoftoi Maqedonci, temë qendrore e takimit ishte situata...

Zëvendëskomandanti i FSK-së pret në takim komandantin e kontingjentit turk, flasin për mundësinë e...

0
Zëvendëskomandanti i FSK-së, gjeneral major Enver Cikaqi ka pritur sot në takim komandantin e kontingjentit turk, Kolonel Sadri Gokhan Karamursel. Gjatë takimit të dy palët...

Ulutas: KFOR-i i gatshëm t’i përgjigjet çfarëdo kërcënimi

0
Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, Ozkan Ulutas, ka deklaruar se misioni i KFOR-it është i gatshëm t’i përgjigjet çfarëdo kërcënimi. Ulutas,ka thënë se...

Komandanti i KFOR për median turke: Jemi të gatshëm për çdo lloj kërcënimi për...

0
Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, ka deklaruar se misioni paqeruajtës në Kosovë, është i gatshëm t’i përgjigjet çdo lloj kërcënimi. “KFOR-i vazhdon...

KFOR-i publikon foto të ushtarëve turq duke u stërvitur: Gjithmonë të gatshëm për operacione

0
Ushtarët turq të KFOR-it të caktuar në Komandën Rajonale Lindore kanë kryer stërvitjen për kontrollimin e turmave dhe trazirave. Kështu është bërë e ditur në...

Qeveria kërkon nga presidentja autorizim për nënshkrimin e marrëveshjes ushtarake Kosovë-Turqi

0
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së mërkurës ka miratuar vendimin për të kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani dhënien e autorizimit për nënshkrimin e...

Bislimi priti në takimin Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angılı

0
Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takimin e Ambasadorit të Turqisë në Kosovë,...

Vjosa Osmani takohet me Erdoganin: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

0
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan ka pritur sot në takim presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu. Në takimin e zhvilluar në Stamboll u diskutua për...

Osmani takohet më ambasadorin e Turqisë, diskutuan për bashkëpunimin ndërshtetëror

0
Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës së Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angılı. Në takim u diskutua për raportet Kosovë-Turqi,...

Turqit duke patrulluar malëve të Kosovës

0
Ushtarët nga Turqia që veprojnë në kuadër të KFOR-it në Kosovë po kryejnë patrulla të rregullta për të vlerësuar lirinë e lëvizjes në fushën...