Akil Gjakova pa medalje, mposhtet nga Azoidis

0
Akil Gjakova ka përfunduar rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minskut. Në këto lojëra ku Akili po garonte...

Federer dhe Djokovic luajnë për titullin e Wimbledon, pritet spektakël

0
Dy më të mirët e tenisit do të zbresin sot në fushën qendrore në Wimbledon, për të kontestuar titullin e kampionit.

Loriana Kuka fiton medaljen e artë në Tashkent Grand Prix

0
Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka, ka fituar medaljen e artë në Grand Prix e Tashkent (Uzbekistan). Kuka është shpallur fituese e garës në kategorinë...

Mbahet Maratona e 41-të e Stambollit

0
Në Stamboll u mbajt maratona e 41-të e cila zhvillohet me sponsor Vodafone nga ‘Spor İstanbul‘ kompani ndihmëse e Bashkisë së Madhe...

Jeni merakli i biçikletave? Tani mund ti përdorni edhe në ujë! (Video)

0
Për çiklistët të cilët nuk duan të ndalen me pedalim vetëm në tokë, tani ata mund të vazhdojnë edhe me një sport ujor. Një zgjidhje...

Musa Hajdari eliminohet nga Lojërat Olimpike

0
Musa Hajdari nuk ka arritur të bëjë befasi në Lojërat Olimpike. Alteti kosovar është rënditur në pozitën e fundit në Lojërat Olimpike. Hajdari garoi...

Ipponi i Distria Krasniqit, i dyti më i miri në botë për këtë vit

0
Viti 2019 padyshim që ka qenë vit i xhudos. E për përmbyllje sa më të mirë të këtij viti...

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Gjeorgji

0
Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e mbajtur në Gjeorgji, në qytetin e Tbilisi. Triumfi i...

Turpi i radhës: Spanja nuk e shfaq flamurin e Kosovës në Kampionatin Botëror

0
Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll sot ka debutuar në Kampionatin Botëror të juniorëve që po mbahet në Spanjë.

Merr fund ëndrra e Lorianës, kosovarja mposhtet në çerekfinale

0
Ka marrë fund edhe ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut. Kuka e...