Chelsea e fortë për Leicesterin

Skuadra e Chelseas ka arritur fitore të rëndësishme në xhiron e tetë të Premier Ligës

Blutë e Londrës arritën të mposhtin 3 me 0 kampionin e sezonit të kaluar, Leicester Cityt.

Golat për ekipin e Antonio Contes i shënuan: Diego Costa, Eden Hazard dhe Victor Moses.

Me këtë fitore Chelsea ngritët në kuotën e 16 pikëve në pozintë e pestë, ndërsa Leicesteri vazhdon të fundoset dhe mbetet me vetëm tetë pikë.