Diego Costa afër huazimit te Fenerbahçe

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 16: Diego Costa of Chelsea during the Barclays Premier League match between Manchester City and Chelsea at the Etihad Stadium on August 16, 2015 in Manchester, England. (Photo by Matthew Ashton - AMA/Getty Images)

Sulmuesi i Chelseat, Diego Costa, raportohet se është shumë afër huazimit te ekipi turk Fenerbahçe.

Gjatë tërë verës ishte raportuar se Costa pas mosmarrëveshjeve me Antonio Conten, po kërkonte transferimin te Atletico Madridi dhe pak para kalimit në Spanjë, ai do të huazohet te gjiganti turk.

Sipas gazetës turke Hurriyet, Costa do të fluturojë për në Turqi për të kompletuar huazimin një ditë para se të mbyllet afati kalimtar në ligën turke.