Edhe Reali shënon fitore bindëse

Real Madridi i është përgjigjur Barcelonës, duke shënuar fitore të thellë.

‘Mbretërit’ kanë mposhtur 1:6 Betisin në stadiumin ‘Benito Villamarín’.

Isco me dy gola, Varane, Benzema, Marcelo dhe Ronaldo me nga një, shënuan për Realin.

Për vendasit golin e vetëm e shënoi Cejudo.