FIFA publikon ranglistën, ja ku ndodhen Kosova e Shqiperia

Kosova nuk ka lëvizur fare në renditjen e re të publikuar nga FIFA. Përfaqësuesja jonë vazhdon të qëndrojë në pozitën 190, ashtu siç ishte një muaj më parë. Kosova ka 66 pikë, raporton Gazeta Olle.

Edhe Shqipëria nuk ka pasur lëvizje positive ose negative. Ajo ndodhet në vendin e 37-të.

Renditjes i prinë Argjentina, e pasuar nga Belgjika dhe Kolumbia.