Finalja e Europa League: Frankfurt – Rangers, formacionet e mundshme

Sonte do të luhet finalja e Europa League në mes të Frankfurtit dhe Rangersit.

Të dyja skuadrat, pas një ecurie fantastike deri në këtë fazë, do të përballen për një ndeshje që pritet të dhurojë shumë emocione.

Për shumëkë kjo çift finalist u cilësua si befasi, anipse arritja deri këtu nuk mund të konsiderohet aksidentale për asnjërën.

Refer i takimit do të jetë slloveni, Slavko Vincic, transmeton lajmi.net.

Më poshtë gjeni formacionet e mundshme për të dyja skuadrat.