Fitojnë Ferronikeli dhe Drenica

Feronikeli i kthehet fitores, duke mposhtur Gjilanin 1:0 me golin e Përparim Livorekës. Triumf minimal shënoi edhe Drenica, që mundi Hajvalinë 1:0 falë rrjetës së Ismet Cakës.