Formacionet e mundshme: Liverpool – Porto

Liverpool dhe Porto do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. 

Liverpool do të jetë nikoqir i Portos për përballjen në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në ‘Anfield’, përcjell lajmi.net.

Liverpool do të jetë pa Andy Robertson, që është i suspenduar për shkak të numrit të kartonëve, gjersa në vend të tij do të startojë, James Milner.

Porto do të jetë në këtë përballje pa Pepen dhe Hector Hererran, poashtu për shkak të numrit të kartonëve, gjersa Aboubakar dhe Bruno Costa, janë të lënduar.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Liverpool:

Porto: Casillas, Telles, Felipe, Militao, Adrian, Otavio, Brahimi, Pereira, Corona, Soarez, Marega.