Formacioni i Kroacisë për finale, super-lajm për ballkanasit para ndeshjes

Zlatko Dalic do të luajë me skemën 4-5-1.

Franca dhe Kroacia zhvillojnë sot finalen e Kupës së Botës.

Ndeshja fillon prej orës 17:00, përcjellë “Lajmi.net”.

Zlatko Dalic do të luajë me skemën 4-5-1.

Formacioni i kroatëve do të jetë i pandryshuar, në krahasim me ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë.

Super-lajm është prezenca nga minuta e parë e Ivan Rakitic, i cili pati probleme pas sfidës ndaj anglezëve.