Formacioni i xhiros së 29-të në La Liga

Me ndeshjen Real Madrid – Girona është mbyllur xhiroja e 29-të e La Ligas.

Real Madrid në Bernabeu, mposhti 6:3 katalanët e Gironas, për të vazhduar formën e mirë në La Liga.Fitore këtë javë ka shënuar edhe Barcelona, që ka mposhtur 2:0 Athletico Bilbaon.

Ndërsa Atletico Madrid është mposhtur 2:1 në udhëtim te Villarreal.‘MundoDeportivo’ ka zgjedhur formacionin e kësaj xhiro në La Liga, me Ronaldon dhe Messin që nuk mungojnë në këtë formacion.