Higuain merr dënimin pas kartonit ndaj Juventusit

Gonzalo Higuain është dënuar me dy ndeshje moslojë pas kartonit të kuq në derbin me Juventusin.

“Dënohet për protesta ndaj zyrtarëve, për fjalë fyese ndaj drejtorit të garave, dhe përsëritje të protestave” thuhet në vendimin e dënimit për të.

Higuain do të mungoi në ndeshjet ndaj Lazios e Parmas për Milanin.